Wczytuję dane...

Lampa biurkowa dla ucznia

Lampa biurkowa dla ucznia


Lampa stołowa  COSMO

 Końcówka lata to nie tylko koniec wakacji czy urlopów, ale również czas kiedy przygotowujemy nasze pociechy do powrotu do szkoły. Za oknem jest nie tylko chłodniej ale również dni stają się krótsze, a co za tym idzie szybciej zapada zmrok. Warto więc pomyśleć także by nasz mały student nie miał problemów ze znalezieniem odpowiedniego źródła światła by odrobić zadania domowe. Oświetlenie sufitowe często może być nie wystarczające, dlatego warto już wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednią lampę biurkową.

 Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych modeli takich lampek, lecz by wybrać odpowiednią należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Tak jak do czytania, tak i do nauki najlepsze jest światło naturalne, dzienne, dlatego warto dobrać barwę światła zbliżoną do naturalnego. Dobrze dobrana barwa światła potrafi dodać sił i zachęcić do pracy, zaś nieodpowiednia szybko znuży oczy naszego malucha. Dobrze jest Honsel Lampa biurkowa FARGOpokusić się o zakup lampki z dużym kloszem, który pozwoli na oświetlenia jak największej powierzchni.

 Kolejnym punktem na który warto zwrócić uwagę jest odległość lampki od blatu biurka, która powinna mieć około 40 cm. Właściwe ustawienie lampki pozwoli na skoncentrowanie się dziecka na zadaniach zamiast rozproszyć jego uwagę. Oświetlenie punktowe o stałym natężeniu powinno być ustawione poniżej linii wzroku, by nie oślepiało pociechy i nie powodowało mrużenia oczu, co również będzie rozpraszało jego uwagę.

 Równie istotną sprawą jest strona po której umieszczona jest lampka biurkowa. Powinna zostać ustawiona po przeciwnej stronie niż ręka, którą dziecko pisze, by nie zasłaniać źródła światła. Lampa biurkowa PIŁKARZ dla dziecka

 Dodatkowe aspekty typu łatwa regulacja, ruchome lub gięte ramie czy klips przy podstawie, ułatwiający przemieszczanie i stabilne przyczepienie pomogą nam w wyborze odpowiedniej lampki dla naszego malucha.

 Ważnym elementem dla malucha, jeśli nie najbardziej istotnym będzie wygląd lampki. Obecnie dostępne są w różnorodnych barwach i kształtach. Postacie z kreskówek, bajek czy ulubiony motyw na takiej lampce często przeważają o zakupie.

Oświetlenie ogrodowe