Wczytuję dane...

Oświetlenie do przedpokoju

Oświetlenie do przedpokoju

Plafoniera sufitowa

 Przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem jaki po wejściu do naszego domu widzą goście, dlatego warto zadbać o jak najlepsze pierwsze wrażenie. Powinien być zarówno praktyczny ale i estetyczny. Obie cechy ściśle się ze sobą łączą, dlatego aby je uwydatnić, powinniśmy zadbać o dobrze dobrane oświetlenie. 

 Najbardziej istotnym elementem przy wyborze oświetlenia do przedpokoju jest powierzchnia pomieszczeLampa sufitowa nia. W małych przestrzeniach unikajmy montowania wiszących lamp, ponieważ pogłębiają one wrażenie ciasnoty, zastąpić ja mogą plafony. Należy także wystrzegać się montowania oświetlenia z oprawą ze szkła strukturalnego, które pochłonie wiele światła przez co dodatkowo zaciemni pokój.  

 Główne oświetlenie nie musi być zbyt mocne, ponieważ nie wykonujemy tutaj żadnych prac wymagających precyzji. Powinno być na tyle jasne i ciepłe aby zachęcało do wejścia do środka oraz pomagało w orientacji w domu. Oświetlenie główne, czyli żyrandol możemy zastąpiSPHERE kinkiet ć umieszczając kilka kinkietów na ścianach, czy opraw do wbudowania w podwieszanym suficie. Kinkiety będą również doskonale pełniły rolę dekoracyjną. Ważnym elementem w przedpokoju jest lustro, które w przeciwieństwie do całego pomieszczenia wymaga dobrego rozjaśnienia. Tu świetnie sprawdzi się doświetlenie miejscowe, czyli oświetlenie obrazowe lub oprawa pod szafkowa. Rozświetli ono lustro jasnym i intensywnym światłem. Kolejnym rodzajem oświetlenia, które coraz częściej jest wykorzystywane w przedpokojach, jest tzw. ,,oświetlenie dyżurne". Tu wykorzystuje się taśmy Led czy lampy z czujnikami ruchu, które umożliwią dotarcie do Czujnik ruchu VIRGINIA łazienki nocą bez konieczności zapalania i gaszenia głównego oświetlenia. To tutaj przecina się wiele ścieżek komunikacyjnych naszego domu, dlatego warto oznaczyć wszelkie ,,pułapki" takie jak próg czy schody. Producenci oświetlenia oferują szeroki wybór lamp do przedpokoju, dlatego bez problemu uda nam się dobrać odpowiednie oświetlenie idealnie współgrające ze stylem całego pomieszczenia.0świetlenie ogrodowe