Wczytuję dane...

Jak dobrać intensywność oświetlenia do poszczególnych zakątków ogrodu?

Jak dobrać intensywność oświetlenia do poszczególnych zakątków Kinkiet ogrodowy ogrodu?

 

 W każdej porze roku nasz ogród staje się naszym azylem, miejscem gdzie możemy poskładać myśli. Za dnia rozjaśniony światłem naturalnym, słonecznym, zaś w porze wieczornej czy nocnej, to my powinniśmy zadbać o oświetlenie do ogrodu. W zależności od wielkości ogrodu należy dobrać Lampa ogrodowa stojąca kutaodpowiednią ilość lamp, zbyt duża ilość może przytłoczyć a zbyt mała nie oświetli go poprawnie.

   Chcąc ułatwić sobie znalezienie odpowiednich lamp, należy wyznaczyć strefy, które będą najbardziej funkcjonalne w naszym ogrodzie. Miejsce spotkań, czyli taras, altana bądź zakątek ogrodu w którym najczęściej umieszczone są meble. W takim zaułku idealnie sprawdzi się wysoka lampa do ogrodu, która oświetli duży obszar, jednocześnie intensywność i kąt padania światła nie oślepi naszych gości. Do rozjaśnienia altany czy tarasu świetnie nada się kinkiet ogrodowy, czy lampa wisząca.

  Kolejną strefą, w której powinniśmy zadbać o odpowiednie rozproszenie mroku są ciągi Lampa ogrodowa stojąca komunikacyjne w naszym ogrodzie. W tym przypadku należy zastosować światło rozproszone oraz dobrać wysokość lamp zgodnie z zasadą; im dłuższa alejka, tym wyższa lampa. Najczęściej stosowana jest tutaj średnia stojąca lampa do ogrodu lub oprawy najazdowe, które pokazują bieg ścieżki.

 Ważnym elementem, o którym powinniśmy pamiętać jest oświetlenie wjazdu do garażu czy drzwi wejściowych. Tutaj będzie ono pełniło przede wszystkim rolę bezpieczeństwa. Do doświetlenia takich miejsc wykorzystuję się najczęściej kinkiety ogrodowe. 

 

 

  Rozproszenie mroku w ogrodzie to nie tylko funkcjonalność ale również ozdoba. Dzięki odpowiednio dobranym lampom i barwie światła możemy Lampa ogrodowa stojąca stworzyć niezwykłe dekoracje. Kolejnym elementem ogrodu, w którym powinniśmy zadbać o oświetlenie są miejsca ozdobne, takie jak oczka wodne, rabatki kwiatowe czy poszczególne rośliny. Tutaj powinny być wykorzystane lampy dające ciepłe światło. W tej roli sprawdzą się niskie lampy ogrodowe z mlecznym kloszem, czy reflektorki, które będziemy mogli ustawić pod odpowiednim kątem. Należy pamiętać iż samą dekoracją może być gra światła i cieni, które doda klimatu i tajemniczości naszemu ogrodowi.

e-lukas